Avcılar’da ev sahibiyle tartışan kiracı evi yaktı iddiası

Avcılar Tahtakale Mahallesi Doruk Sokak’taki 3 katlı binanın 1. katındaki kiracı, üst katında oturan konut sahibiyle bir müddettir uyuşmazlık yaşıyordu. Teze nazaran, konutu boşaltmasını isteyen konut sahibi ile geçtiğimiz günlerde tartışan kiracı, meskeni yakmakla tehdit etti. Bugün 04.00 sıralarında ise daireden alevlerin yükseldiğini görenler durumu itfaiye ve polis takımlarına bildirdi.

Olay yerine kısa müddette itfaiye takımı sevk edildi. Takımlar, üst katlarda oturanları tahliye etti.  Zaman vakit patlama seslerinin de duyulduğu yangına müdahale eden itfaiye takımları yaklaşık 1 saat süren çalışmayla yangını söndürdü. Yangında ölen ya da yaralanan olmazken, binada hasar oluştu.

“BİNAYI YAKIP GİTMİŞ”

Kiracının konut sahibiyle tartıştıktan sonra konutu yaktığını tez eden mahalle sakinlerinden Ali Örünç, “Kiracı konut sahibiyle tartıştıktan sonra konutu yakacağım, yıkacağım demiş. Ben mesken sahibine ‘yakamaz’ dedim. Lakin adam nitekim de konutu yakmış. Valizini aldığını gördük. Çocuklarını alıp gitti. Binayı yakıp gitmiş. Yangın sırasında patlama meydana geldi.  Ben yangından sonra içeriye girmeye çalıştım. Üst kattaki çocukları çıkardık” dedi. Olayda kimsenin yaralanmadığını söyleyen Övünç, “Çoluğunu çocuğunu alıp gitmiş. Ancak olan buradaki komşularımıza oldu. Üst katta çocukları indirdik, çok korkmuşlardı. Biz de korktuk, ne olduğunu anlamadık. Yaralı yok. Maddi ziyan oldu” dedi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir