Lüksemburg Milli Takımı Teknik Direktörü Holtz: Bir maç kaldı ama bu her şeyi değiştirebilir

UEFA Uluslar C Ligi 1. Küme’de yarın Türkiye ile karşılaşacak Lüksemburg’un teknik yöneticisi Luc Holtz ve futbolcu Lars Gerson, müsabakanın yapılacağı Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Maçta ne olacağını tam kestiremediklerini belirten Holtz, maç takımına bu akşamki son idmandan sonra karar vereceğini aktardı.

Türk Ulusal Grubu ile ilgili görüşü sorulan Holtz, şöyle konuştu:

“Türkiye çok âlâ bir takım. Grup üzere hareket eden bir ekip. İkincilik için natürel ki çalışmaya devam edeceğiz. Bizim için hiçbir şey bitmedi, bir maç kaldı lakin bu her şeyi değiştirebilir. Türkiye güç bir kadro. Yarın elimizden geleni yapacağız. Tahminen 3 puan kazanamayız fakat biz tekrar de buradan puan almaya çalışacağız. Elimizden geleni yapacağız, hazırlıklıyız, rakibimizi düzgün tahlil ettik. Eksik yanlarını biliyoruz. Mental olarak hazır hissediyoruz kendimizi. Bizim için hiçbir şey bitmedi.”

“Çok başarılı, geçmişi olan bir hocaya karşı oynayacağız”

Stefan Kuntz hakkında “Yarın akşam çok güzel bir hocaya karşı oynayacağız. Çok başarılı, geçmişi olan bir hocaya karşı oynayacağız. Bu bizim için kıymetli bir öge.” diyen Holtz, “Yarınki maçta defansif mi oynayacaksınız?” sorusuna karşılık da “Tabii ki savunmaya çok ehemmiyet vereceğiz. Fakat topla oynadığımız vakitlerde da kendi kalitemizi, başarımızı göstermek istiyoruz. Top tutmakta zorlanabiliriz lakin topun peşinden koşmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Oyuncularından yarınki maçta daha yürekli bir oyun ortaya koymalarını istediğini de kaydeden teknik adam, “Türk ulusal kadrosunda özel olarak tedbir alacağı oyuncular olup olmadığına” ait soruyu da şu sözlerle yanıtladı:

“Tabii ki dikkat etmemiz gereken oyuncular olacak. Türkiye hem ferdi hem kolektif olarak çok âlâ oynayan bir kadro. Oyuncuların tek tek kalitesinden bahsetmeye gerek yok. Son derece güzel, atak oynayan bir kadro. İsim olarak belirtemiyorum, hepsinin farklı başka kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Yarınki maçta da güçlü taraflarının farkındayız. Türkiye’nin kolektif oyunu güçlü tarafı. Yarın akşam da buna nazaran tedbirler almamız gerektiğini biliyoruz.”

Lüksemburg Ulusal Kadrosu oyuncusu Lars Gerson da maça çok hazır olduğunu ve oynamak için can attığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir