Masterchef’te kim elendi? Yarışmaya veda eden isim belli oldu

MasterChef Türkiye 2022 müsabakasında, MasterChef hayallerine veda eden isim muhakkak oldu. Kırmızı ve mavi kadrolar hafta uzunluğu kıran kırana uğraşını sergiledi. Ekip oyunları sonunda 6 isim eleme potasına girdi. Fatma Işık ve Görkem’in kaptanlığı ile gerçekleşen yarışlar sonunda belirlenen eleme adayları ortasından MasterChef’e bir isim veda etti.

6 yarışmacı son cinse kalmamak için verilen çemen eseriyle yaratıcı tabaklar çıkarmaya çalıştı.Yağız, Barış, Büşra, Burak Kaya, Fatma Parıltı ve Serpilay ortasından 3 isim bu hafta elenmekten kurtuldu ve son 12’ye kaldı. Gecenin en düzgün yemeği Burak Kaya’nın oldu. Oyuncunun ikincisi Büşra, üçüncüsü ise Fatma Işık oldu.

Son üçe kalan Yağız, Barış ve Serpilay elenmemek için Mehmet Şef’in tabağını yapmaya çalıştı. Yarışmacılara 45 dakika verildi. Mehmet Şefin yaptığı tabağa en yaklaşan ve Masterchef macerası devam eden yarışmacı Yağız oldu. Son ikiye Barış ve Serpilay kaldı.

MASTERCHEF’E VEDA EDEN İSİM BELİRLİ OLDU

Gecenin en az başarılı tabağını yaparak veda eden yarışmacı Serpilay oldu. Serpilay elendiğini öğrendikten sonra gözyaşlarını tutamadı. Serpilay yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı: Buraya gelmek benim için çok değerliydi. Size, takıma çok teşekkür ederim. Burası bir yemek yarışmacı lakin psikoloji sahiden çok etkiliyor insanı. Benim yolum bu kadarmış. Buraya gelmek bile çok büyük bir muvaffakiyet. Tatlımla unutmadınız beni çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir